Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A do të ndërtohet Teatri i ri Kombëtar? Veliaj i vendosur: Apbsolutisht që po, do jetë kryevepra e radhës në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Velija gjatë një interviste për emsionin “Aktualitet” në Fax Neëws ka folur edhe për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, ku u shpreh se apsolutisht do të ndërtohet pas përfundimit të pandemisë.

Male: Teatrin e ri do ta ndërtoni?

Veliaj: Ooo absolutisht që po, sapo të mbarojmë historinë e pandemisë Teatri i Ri do të ndërtohet.
Po t’ju kujtoj janë të gjithë këto gjithologët që flasin për çdo gjë, por të ishim tërhequr për stadiumin nuk do të ishim këtu sot. Ka qenë një pocaqi dhe sot është një vepër. Njerzimi ecën më shumë se histeria dhe historia është shumë herë më e madhe se këto episodet e histerisë. Po të jetë për histerinë unë do ti kisha lënë edhe sheshin edhe kalanë, edhe parkun.
Pyetja ëhshtë këtu: Do të fitojë histeria apo historia? Unë e di që do të ketë histeri, por Tetari i ri do të ndërtohet. Bësoj se do të jetë kryevepra e radhës e Tiranës dhe pastaj të shkruhet historia.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *