AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Rruga në Tiranë merr emrin e një krimineli!” PD nxjerr dokumentin: E ka propozuar dhe miratuar PS

Ish-deputetja Dhurata Çupi në ka publikuar një dokument ku sipas saj rrëzon deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj se në kohën kur Basha drejtonte bashkinë, një rruge i ështëvendosur emri i një personi të dënuar.

Bëhet fjalë për rrugën “Leonard Frroku”, vëllai i Mark dhe Arben Frroku, ku sipas dokumentit të publikuar nga PD në vendimin e këshillit bashkiak thuhet se PS e propozoi dhe miratoi emrin e rrugës.

 “Mashtrimet e Erion Veliajt janë të trasha dhe qesharake. Për të bërë pis kryetarin e PD me trafikantë droge, tutorë prostitutash dhe vrasës, siç është mësuar me kryetarin e tij, Erion Veliaj shpiku sot një sajesë sikur Basha i paska vënë emrin e një krimineli një rruge në Tiranë.

Aspak e vërtetë! Mashtrim banal, por djallëzor! Vëllanë e Mark dhe Arben Frrokut e nderoi Partia Socialiste e Edi Ramës dhe Erion Veliajt, pasi erdhën në pushtet.

Vendimi i Këshillit Bashkiak në foto tregon se ishte PS ajo që e propozoi dhe e miratoi emrin e rrugës, siç ka bërë, sa herë ka patur pushtet, duke vendosur emra kriminelësh që kanë vrarë dhe torturuar me mijëra shqiptarë gjatë regjimit diktatorial.

Erion Veliaj mund të përpiqet me mashtrime banale të bëjë të duken njësoj Lulzim Basha me Edi Ramën për të përfituar vetë, por e bardha me të zezën janë të pangatërrueshme!

Ne nuk jemi të gjithë njësoj!”, thuhet në reagimin e Dhurata Çupit.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *