Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vdiqën 176 persona/ Ushtria e Iranit shokon me deklaratën e saj: Kemi goditur avionin ukrainas

Ushtria e Iranit ka marrë përsipër fajin për tragjedinë e ndodhur pak ditë më parë pranë Teheranit, ku u rrëzua një avion me 176 persona brenda.

Sipas televizionit shtetëror të Iranit, ushtria iraniane ka pranuar se e kanë goditur ata avionin, ndërsa këtë e quajnë një gabim njerëzor.

Sipas ushtrisë, diçka e tillë ka ndodhur për shkak se avioni fluturoi në zonën që Rojeve Revolucionare të Iranit.

Në deklaratë thuhet se personat përgjegjës për këtë sulm do të mbajnë përgjegjësi. Kujtojmë që më herët Irani e kishte mohuar të kishte dorë tek rrëzimi i avionit ukrainas.

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *