Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vdesin njëri pas tjetrit babë e bijë, vajza tjetër në gjendje të rëndë, arsyeja pëllumbat (FOTO)

Vdekja e dy personave njëri-pas tjetrit brenda disa orëve ka tronditur opinionin publik.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Monza në Milano.

Sipas mediave lokale, babë e bijë kanë humbur jetën pas helmimit nga taliumi.

Patrizia Del Zotto 62 vjeçe dhe babai i saj Battista Del Zotto, 94 vjeç, kanë humbur jetën pak orë njëri pas tjetrit.

Ajo që i ka habitur të gjithë është shkaku i vdekjes, pra jashtëqitja e pëllumbave.

Hetimet e kryera zbuluan se jashtëqitja e pëllumbave përmbante talium.

Taliumi është një element kimik metalik që oksidohet në kontakt me ajrin.

Përveç dy të vdekurve nga kjo familje në spital ndodhet edhe vajza tjetër 58-vjeçare, gjendja e të cilës është në përmirësim.

Policia dhe të njohurit e familjes e kanë përjashtuar mundësinë se helmimi mund të ketë qenë i qëllimshëm.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *