Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vdes në moshën 91 vjeç Mubarak, sundoi në Egjipt deri në ‘Pranverën arabe’

Ish-drejtuesi i Egjiptit, Hosni Mubarak, ka vdekur në moshën 91 vjeç, sipas njoftimeve të mediave duke cituar familjen e tij. Presidenti i diskutueshëm sundoi në Egjipt për tre dekada përpara se të burgosej me akuza korrupsioni.

Mubarak u arrestua pas kryengritjes ‘Pranvera Arabe ’e 2011 në Egjipt, dhe mori një dënim me tre vjet burg në 2015 për përdorimin e fondeve publike për të jetuar një mënyrë jetese luksoze. Ish-presidenti, i cili mori pushtetin në 1981 para se të dëbohej nga detyra 30 vjet më vonë, u lirua nga burgu në 2017.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *