Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Vdès 13-vjeçarja pranë pishinës, cilat janë dyshimet e para

Një vajzë 13 vjeçare nga Lipjani ka humbur jetën ditën e sotme. Dyshohet se u mbyt teksa lahej në pishinë. Adoleshentja u dërgua me urgjencë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran, por nuk kishte shenja jete.

Disa dëshmitarë për mediat kosovare thonë se u mbyt në pishinën e Baicës së Lipjanit, por nuk është konfirmuar ende nga burime zyrtare të Policisë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka konfirmuar rastin duke thënë se policia ka nisur hetimet.

“Pòlicia ka pranuar informatën se sot pasdite një fëmijë i gjinisë femërore, rreth 13 vjeç dyshohet se ka qenë duke u larë ne një pishinë dhe e njëjta është sjellë në qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran ku edhe është konfirmuar se është pa shenja jete. Njesitë kompetente pòlicore përfshirë hetuesinë kanë proceduar në vendin e incídentit për veprime të mëtejme”, thuhet në njoftimin e pòlicisë.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *