Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Vdekjet nga pandemia, ja vendet fqinje që regjistrojnë viktima brenda 24 orëve

Gjatë 24-orëve në Greqi kanë humbur jetën edhe dy persona të tjerë nga Covid-19 dhe numri total i viktimave ka shkuar në 83. Ndërkohë autoritetet vendase kanë bërë me dije se gjatë këtyre orëve janë infektuar 52 raste nga sëmundja vdekjeprurëse.

Tashmë në vend numri i  përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 1884. Deri më tani bëhet me dije se janë shëruar 269 persona ndërsa janë intubuar 84 pacientë. Në  Greqi janë kryer gjithsej 32.500 teste.

Nderkohë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 30 ku gjatë 24-orëve të fundit kanë humbur jetën 4 persona.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Shendetesise e cila ka njoftuar se janë regjistruar edhe 18 raste të reja me Covid-19. Në vend numri total I të infektuarëve ka shkuar në 617 ku vendi më i prekur është Shkupi.

Ndërkohë bëhet me dije se janë shëruar plotësisht 35 persona.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *