AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Vasili sulmon Ramën: Idiot dhe hajdut i certifikuar, Mero Baze na e shuajti kërshërinë vite më parë…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili i ka reaguar kryeministrit Rama në lidhje me deklarat e tij për “shantazhe ruse, skenare ruse, ndërhyrje ruse”, pas publikimit të shkrimit të revistës amerikane “Mother Jones”  për lobimin e PD-së.

Vasili e quan Ramën ‘idiot të padobishëm’ ndërsa thotë se kërshërinë për këtë e ka shuar Mero Baze që vite më parë publikoi kartelën e tij.

Postimi i Vasilit:

Flitet per skenare ruse,shantazhe ruse,nderhyrje ruse.
Nje rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryeveper “Idioti”, por te nje idioti te dobishem.
Kemi edhe ne nje idiot, por teresisht te padobishem e kemi dhe ne krye te qeverise.
Kersherine qe ta merrnim vesh se eshte idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarise, qe ne sherbim te trasparences publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.
Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai,qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”.
Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.

(B.H/Faxweb)

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *