Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“BE dhe BILD nuk harron”, Vasili thekson kushtin e pakalueshëm për hapjen e negociatave: Rama nuk ka faj, se është brenda!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Integrimit Europian ku ishin pjesëmarrës edhe Meta me Ramën duke theksuar se hetími i dosjeve 184 dhe 339 është kusht i pakalueshëm për hapjen e negociatave.

Në një shkrim në Facebook, Vasili thotë se askush nuk e harron këtë kusht, përveç kryeministrit Rama që bën sikur sepse është i përfshirë.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit: Hetími i dosjeve 184 dhe 339 eshte kusht i pakalueshem per hapjen e negociatave! Rama ben sikur e harron.Nuk ka faj se eshte edhe ai brenda! Ne nuk harrojme! BILD nuk harron! Bashkimi Europian nuk harron! Berlini nuk harron! Eurodeputeti gjerman, Michael Gahler, deklaron se Grupi i Partive Popullore Europiane vlerëson arritjen e marrëveshjes për Reformën Zgjedhore midis qeverisë dhe opozitës në Shqipëri ai thekson:

“Ne gjithashtu u bëjmë thirrje autoriteteve që të punojnë drejt përmbushjes së të gjitha 15 kushteve që Shqipëria duhet të përmbushë para se të nisin negociatat e pranimit.
Këtu theksojmë shfuqizimin e legjislacionit që kërcënon lirinë e shprehjes dhe nisjen e procedurës pènale kundër atyre që akùzohen për blerjen e votave në zgjedhjet e kaluara.(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.