Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Vasili publikon shifrat e fríkshme: Rama e gjeti borxhin 500 milionë euro, u rrit me 1300 %

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës që bëri kryeministri përpara mediave për daljen e Shqipërisë nga tregjet e kapitalit, eurobondin me vlerë 650 milionë euro dhe maturimin 7 vite.

Vasili me një postim në Facebook është shprehur se Rama po i vdes shqiptarët me borxhe.

” Edi Rama i vdes shqiptaret ne BORXHE, i rriti 1300 % !
5 miliard PPP + 1 miliard termeti+ 650 milion eurobond = 6 miliard e 650 milion BORXH” shruan nënkryetari i LSI.

Më tej ai thotë se kur rama erdhi në pushtet në 2013 kishte vetëm 500 milion euro borxh ndërsa tani pas 7 vjetësh Rama e ka rritur borxhin me 13 herë.

“Kur erdhi ne pushtet ne 2013 kishte vetem 500 milion euro borxh. Pas 7 vjetesh ne pushtet Edi Rama e rriti borxhin 13 here ose 1300%.

I paafte te rrise ekonomine! I paafte te mbledhe te ardhurat. I paafte te thithe investime! I kapur per fyti nga oligarket! I kapur per fyti nga korrupsioni! I kapur per fyti nga parate e pista!Edi Rama dhe zullumi i tij do te bien per vite te tera mbi shpatullat e te gjithe shqiptareve nje per nje.” tha Vasili.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.