Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Valer Kolnikaj flet si mjek, zbulon vírusin “më të rrèzikshëm” se Covid-19

Valer Kolnikaj, një nga personazhet më të njohur nga reality show Big Brother ushtron postin e mjèkut në jetën e tij të përditshme. Në deklaratën e fundit ka thënë se ekzistojnë víruse më të rrèzikshme se Còvid-19 që përhapen në íntimitet.

I pyetur nga “Panorama Plus” nëse Còvid-19 është më i rrezikshëm pasi janë shtuar rastet, Valeri përgjigjet: “Rrèziku nuk ka kaluar absolutisht, sidomos për faktin që vazhdon të jetë një ármik i padukshëm dhe akoma popullata nuk e ka në dorë váksinën kundër Còvid-19 . Hipoteza e teori të njëpasnjëshme vazhdojnë të publikohen, të cilat shpeshherë kundërshtojnë njëra-tjetrën.

Është fakt që rritja e temperaturave frenoi dukshëm efektin e shpejtë e të fòrtë të këtij vírusi, por si çdo vírus tjetër i mëparshëm, ekziston mundësia e të shfaqurit në stinën e vjeshtës dhe dimrit, prandaj rrezíku vazhdon të jetë i pranishëm, edhe pse i heshtur apo asimptomatik”.Përveç Covid-19, cilat janë víruset e padukshme që përhapen mes njerëzve në intímitet?

Valer Kolnikaj: Trádhtia e ndarjet janë duke u përhapur shumë te të paduruarit e të mospërmbajturit në intimitet. (Qesh)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *