Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Vogëlushja shqiptare shkon për të bërë rezonancën magnetike, vdès në mënyrë tragjike nga mbidoza e anestezionit, pòlicia nis hètimet

Një vajzë e mitur, ecila dyshohet ishte e moshës shtatë vjeç, ka vdèkur ditën e sotme në Prishtinë. Víktima kishte shkuar në njërën nga klinikat private për të bërë një rezonancë magnetike të kokës, ndërsa ka ndërruar jetë nga mbi doza e anestezionit.

“Vajza  është dërguar në një Klinikë private në lagjen Ulpiana për të bërë rezonancën magnetike. Ajo ka vdèkur si pasojë e mbi dozës së anestezionit. I kanë dhënë fillimisht por gjatë kohës sa ka qenë duke e bërë rezonancën ajo është zgjuar dhe pastaj i kanë mbi dozë”, ka thënë xhaxhai i të ndjerës.

Vdèkjen e të miturës e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e pòlicisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se rasti po cilësohet si “Vdèkje e dyshímtë”.

Ahmeti tutje tha se janë duke punuar që të zbardhet rrethanat e vdèkjes.

“Sot në stacionin pòlicor jugu në Prishtinë është hapur një rast Vdèkje e dyshímtë. Víktimë në këtë rast është një femër (e mitur). Aktualisht hetuesit pòlicor në koordinim me prokurorinë përkatëse janë duke punuar për të sqaruar të gjitha rrethanat që lidhen me rastin, ndërkohë që me urdhër të prokurorit trupi i víktimës është dërguar në morg për t’u kryer autopsia dhe zbardhur shkaqet e vdèkjes”, ka thënë Ahmeti.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *