Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Krím trònditës/ Vajza vrèt nënën, gjendet e shtrirë pranë trupit të vdèkur

Gjatë ditës së sotme, në Komunën e Gjakovës, është gjetur pa shenja jete një grua e moshës 87-vjeçare. Sipas Policisë, pranë vi ktimës është gjendur edhe vajza e saj, e cila është me të meta mendore, dhe që dyshohet se është vr asëse potenciale e së ëmës.

Rastin për ‘Blic’ e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nysret Gjurkaj, i cili ka bërë të ditur se vi ktima kishte pasur lëndime në dorë dhe kokë.

Ai tutje thotë se e dyshuara (vajza e së ndjerës) është arrestuar për 48 orë.“Sot rreth orës 12:00 në Rr.”Sabrije Vokshi”-në Gjakovë, brenda në shtëpi, nga kujdestarja familjare është gjeturë pa shenja jete personi M.R. – lindur 1933. Pranë trupit të viktimes ishte e shtrirë vajza e tij T.R – lindur 1962, e cila është me te meta mentale. Rastit i janë pergjigjur njësitë policore dhe urgjenca mjekedore, dhe mjeku ka konstatuar vdekjen.

Viktima kishte lendime në kokë dhe dorë, por lendime kishte dhe vajza, dhe për kete arsye ekziston dyshimi i arsyeshem se vra sese potenciale mund të jetë vajza. E njejta është hospitalizuar në Spitalin “Isa Grezda” në repartin ps ikiatrik. Me vendim të prokurorit të dyshuarës ( vajzés) I është caktuar masa -ndalim poli cor prej 48 orësh. Trupi i pajetë është derguar ne IML -e per obdukcion”.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *