Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

‘Motra, takim në mesnatë me një oficer policie, 26 vjeç’: misteri i vdekjes së të miturës në Trikalla

Ndërsa policia greke vazhdon hetimet për hetimin e plotë për vdekjen e vajzës 16-vjeçare, e cila u gjet e vdekur para një kishe në Trikala, motra e vajzës dha një deklaratë në polici. Sipas asaj që bëhet e ditur, vajza pretendoi se motra e saj kishte një takim në mesnatë me një oficer policie 26-vjeçar, me të cilin ishte takuar kohët e fundit, thone mediat greke.

Në fakt, motra e vajzës adoleshente tha që 16-vjeçarja e thirri në telefon dy orë më vonë dhe po qante. E mitura u gjet e vdekur me goditje në kokë dhe trup, të mërkurën në mëngjes nga punonjësit e komunës së pastrimit të Trikalës, në hyrje të kishës në zonën e kodrës së Profetit Ilias.

Kërkimet në celular – Një grua e re me uniformë dhe miqtë e saj dëshmuan

Megjithëse fillimisht u dha përshtypjen se bëhej fjalë për një veprim kriminal, informacionet nga policia treguan në drejtim të vetëvrasjes. Megjithatë, ende nuk është sqaruar nëse ka pasur një rënie apo një shtytje. Babai i vajzës dhe motra binjake, e cila foli në stacionin televiziv ANT1, kategorikisht nuk pranoi të pranonte skenarin e vetëvrasjeve dhe kërkoi që të hidhej dritë mbi rastin.

Babai i 16-vjeçarit raportoi për lotët në sy: “Lulja ime është zhdukur. Unë nuk mendoj se ra vetë. Dikush të më thotë …Dua që e vërteta të gjendet …”. Dhe ai vazhdoi duke thënë se ishte e pamundur për të që të ngjitej vetë në skela, të ecte në ekuilibër dhe të hidhej e të binte në tokë në hyrje të kishës.

Motra binjake 16-vjeçare ishte personi i fundit që foli me të. “Ata së pari dolën dje. Ai është shumë më i vjetër se ajo, ai është 27 vjeç. Ne u shqetësuam, i thashë familjes time se motra ime ishte zhdukur. Kemi njoftuar policinë, u kemi thënë që duhet të kontrollojnë. Fajtori duhet të gjendet dhe tani hetimi për shkak të vetëvrasjes duket se është mbyllur, ndërsa në fillim na u tha se ajo nuk kishte asnjë arsye për vetëvrasje ”.

Ajo shtoi se motra e saj u largua në 2 të mëngjesit për t’u takuar me oficerin e policisë që kishte takuar. Ajo telefonoi dy orë më vonë, pa specifikuar se çfarë kishte ndodhur, e fiki telefonin dhe që atëherë ka humbur.

Nga ana e tij, nënkryetari i bashkisë së Trikalës, George Ziogas, komentoi se … “ne kemi patrulla 24-orëshe nga brigada e zjarrfikësve, është me të vërtetë pak e çuditshme të bësh veprime dashakeqe ose të paligjshme që nuk i shohim”. Vihet re se familja dëshiron, sipas ANT1, të emërojë ekspertin e vet për këtë vdekje.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *