Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Ushtrimet me mbajtjen e frymës, OBSH përgënjeshtron ato që janë thënë deri tani: Nuk do të thotë që…

Duke qenë se koronavirusi është i panjohur derimë tani për shumë vende të botës, nuk kanë munguar as mitet dhe informacionet virale rreth tij.

Kjo ka bërë që herë pas here Organizata Botërore e Shëndetësisë të publikojë herë pas here dhe përgënjeshtrime rreth infove që qarkullojnë.

Sipas OBSH të arrish të mbash frymën për 10 sekonda pa ndjerë vështirësi nuk do të thotë se nuk je i prekur nga koronavirusi, apo ndonjë sëmundje tjertër e mushkërive.

Postimi i OBSH:

FAKT: Të jesh në gjendje të mbash frymëmarrjen për 10 apo më shumë sekonda, pa u kollitur apo pa u ndjerë në vështirësi, NUK do të thotë që jeni i lirë nga sëmundja e kororavirusit ose ndonjë sëmundje tjetër e mushkërive.

https://bit.ly/2QRSpos

COVID19 NjihuMeFaktet

 

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *