Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Ushtarët koreano-veriorë lënë kokën për liderin suprem, shikoni si pritet Kim Jong Un në një bazë ushtarake

Mbase për ata që jetojnë në sisteme demokratike ose që kanë kohë që kanë ndërruar sistemin qeverisës nga Diktatura në demokraci kjo çfarë bëjnë ushtarët e Koresë së Veriut, por dhe njerëzit e thjeshtë, gjatë një pritjeje të liderit të tyre sigurisht që duket qesharake.

Megjithatë pritje të tilla janë karakteristike për liderët që sundojnë në sisteme të tilla ku është ngritur kulti i udhëheqësit që duhet si një zot.

Këtë tregojnë edhe këto pamje ku ushtarë dhe njerëz të thjeshtë rrezikojnë duke u hedhur edhe në ujë për tju afruar apo për të takuar liderin supreme të Koresë së Veriut Kim Jong Un. (B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close