Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ndiheni të rënduar nga ushqimi i tepërt që konsumuat për festat? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi

Përgjatë festave të fundviti shumë prej nesh mund ta  kemi tepruar me ushqimin, kush më shumë e kush më pak. Kjo ka bërë që organizmi jonë të rëndohet dhe trupit të ngarkohet me toksina. Por si t’ia bëjmë që të pastrojmë mëlçinë nga toksinat dhe të rifitojmë ndjesinë e lehtësisë?

Për këtë ju vjen në ndihmë lëngu i mollës. Molla është e pasur me fibra dhe përmban një lloj acidi që lufton mbetjet e ngurta. Pirja e lëngut të mollës është ideale për të pastruar mëlçinë në mënyrë natyrale dhe për të parandaluar çfarëdolloj infeksioni që mund të prekë këtë organ.

Për përgatitjen e këtij lëngu, siç shkruan noa.al ju duhet gjysmë kile mollë, gjysmë kokrre limoni, një lugë sheqer dhe pak ujë.

Lajini mirë mollët, pa i hequr lëkurën, prijini në copa dhe hidhini në frulator. Sipër shtoni lëngun e gjysmë kokrre limoni dhe dy gota ujë.Përzjejini mirë deri sa të jetë krijuar një masë homogjene. Preferohet që këtë lëng ta pini esëll në mëngjes.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.