Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Uria shkakton bilanc tragjik, 110 viktima në 48 orë

110 persona kanë humbur jetën për shkak të urisë në 48 orët e fundit në Somali. Thatësira e madhe që ka prekur vendin rrezikon jetën e miliona njerëzve.

Bilanci i viktimave është është bërë i ditur në një njoftim zyrtar të qeverisë, e cila ka shpallur gjendjen e katastrofës kombëtare në vend.

OKB ka vlerësuar se 5 milionë njerëz në këtë zonë kanë nevojë për ndihmë dhe kanë paralajmëruar për një krizë të madhe të urisë. (XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *