Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

United e eliminoi nga “FA Cup, flet Klopp: Ne nuk ishim në nivelin më të lartë, nëse do të fitosh atëherë…

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka pranuar se skuadra e tij nuk luajti në nivelin më të lartë për ta shmangur eliminimin nga FA Cup në duart e Manchester Unitedit, pavarësisht sa fort e deshi fitoren.

Goli i mrekullueshëm i Bruno Fernandesit nga gjuajtja e lirë në minutën e 78-të ia siguroi Manchester Unitedit fitoren 3:2 kundër Liverpoolit dhe njëkohësisht kalimin në rrethin e pestë të FA Cup të dielën.

Mohamed Salah e kishte kaluar Liverpoolin në epërsi në një ndeshje drithëruese në Old Trafford, para se Unitedi ta përmbyste rezultatin përmes Mason Greenwood dhe Marcus Rashford.

Sulmuesi egjiptian e ktheu skuadrën e Kloppit të lojë duke e barazuar rezultatin, por vetëm përkohësisht, pasi Fernandes i ardhur nga stoli e pati fjalën e fundit duke realizuar gol të mrekullueshëm nga gjuajtja e lirë.

United i Ole Gunnar Solskjaer kalon në rrethin e pestë ku do të përballet me West Hamin, ndërsa Liverpooli eliminohet shumë herët edhe një herë tjetër.

Duke folur pas ndeshjes, Klopp tha: “Patëm çaste të mira dhe pastaj disa gabime te golat. Nëse dëshiron të fitosh këtu, atëherë duhet të luash patjetër në nivelin e tënd më të lartë dhe ne nuk ishim.

Ai shtoi: “Mund të mësojmë nga kjo ndeshje, sepse në përpiqemi të mësojmë nga çdo ndeshje. Ishte një ndeshje e vështirë. Ne deshëm të fitonim patjetër, por sonte nuk mjaftoi.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *