Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Unë kam fëmijë të paralizuar si ta kaloj sipër kangjellave”, banorët në Kombinat protestë kundër bashkisë Tiranë

Një grup banorësh në zonën e Kombinatit të Tiranë, kanë ngritur shqetësimin se punonjësit e bashksië po vendosi kangjella ene pa marrë ato një përgjigje në lidhje me kërkesën e tyre.

Banorët kanë bërë një kërkesë në bashkia, që tu lihet një hapësirë për të kaluar për në banesat e tyre, por mëgjithëse janë ende në pritje të një përgjigje zyrtare, punonjësit e bashkisë kanë vijuar punën.

“Me 25 dhjetor na njoftuan nga policia bashkiake se do të vendosim kangjela dhe që për të kaluar në shtëpi duhet të bënim kërkesë që të kalonim. Nuk ka ardhur data ende dhe kanë ardhur të na prishin rrugës. E keqja jonë është se nuk na lejojnë që të futemi në shtëpinë tonë. Unë në shtëpinë time kam një njeri të paralizuar. Si ta kaloj unë ta kaloj sipër kangjellave. Ne të na lihet një pjesë sa të kalojnë makinat tona. Jemi 8 familje që ne jetojmë aty.”- u shpreh një banore.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *