Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Përkeqësohet gjendja e ukrainases me korònavirus në Sarandë, niset drejt Tiranës. Çfarë po ndodh me mjekët që ishin pranë saj

Rasti i parë me korònavirus në qytetin e Sarandës është një ukrainase 32-vjeçare, e cila është nisur drejt Tiranës për tu trajtuar në spitalin Infektiv. Burime për Faxweb.al konfirmojnë se janë ízoluar në banesa tre mjekët e spitalit të Sarandës që kishin kontakt me të.

Shtetasja nga Ukraina kishte ardhur për pushime në Sarandë fundjavën e kaluar. Mësohet se shtetasja që ka rezultuar pozitive kishte 7 muaj që jetonte në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera. Bluzat e bardha, si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundshme.

Ndërkohë, në përditësimin e përditshëm nga Ministria e Shëndetësisë u konfirmuan 23 raste të reja me Còvid 19 që janë zbuluar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Rastet e reja janë shënuar në Tiranë, Durrës, Mat dhe Lushnje, ndërkohë që nuk u konfirmua rasti i shtetases ukrainase. (A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *