Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Debatet për rihapjen e futbollit, UEFA cakton afatin e ri për Federatat

Me rënien e kurbës pándmeike, në shumë vende të ndryshme të botës kanë filluar planet për rihapjen e vendit. Në kuadër të këtyre masave përfshihet edhe rihapja e aktiviteteve sportive.Organi më i lartë i Europian UEFA ka njoftuar se mbledhja e programuar për më 27 maj shtyhet më 17 qershor.

Arsyeja është e thjeshtë. Shumë shtete ende nuk kanë menduar për futbollin dhe rihapjen e tij. Data e re e Komitetit Ekzekutiv do të jetë 17 qershori dhe në këtë mënyrë federatat kanë kohë për të dorëzuar dokumentacionet dhe vendimet e tyre.

Kjo shtyrje nga 25 maji deri në qershor ka ardhur, edhe sepse qeveritë kanë kërkuar kohë për futbollin dhe jo një kufi, pasi do të shtynin federatat për t’i dhënë fund sezonit.

Kujtojmë se ka patur disa mosmarrëveshje mes qeverive të vendeve të ndryshme dhe federatave sportive në lidhje me rihapjen e futbollit pasi konsiderohet akoma si një vatër e nxehtë e përhapjes ë kòronavirusit.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.