Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

UEFA ka publikuar grupet që do të përballën për fazën paraeliminatore, ja me kë mund të ndeshen Kukësi dhe Shkëndija

Shorti do të hidhet nesër në Nion të Zvicrës, Kukësi është vendosur në grupin e tretë në 6 skuadrat favorite për të fituar, ndërsa Shkëndija e Tetovës është në grupin e parë por jashtë skuadrave favorite.

Në këtë mënyrë është evituar një përballje mes dy ekipeve shqiptare. Kundërshtarët e mundshëm të verilindorëve janë: Spartak Trnava(SVK), Valeta(MLT), Alashkert (ARM), Sutjeska (MNE), Spartak Jurmala (LET), Flora Tallin (EST).

I vetmi emër i njohur për Kukësin është klubi estonez i Flora Tallin, me të cilët është ndeshur në debutimin në Europa League, të cilët i mundën dhe kaluan tre ture.

Për Shkëndijën parashikohet një kundërshtarë më i fortë, ku do jetë njëri mes: APOEL Nicosia, Sherif, New Saints, Videoton, ose Qarabakut.

Group 3

Celtic (SCO)
Astana (KAZ)
Crvena zvezda (SRB)
Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Kukës (ALB)
Zrinjski (BIH)
Spartak Trnava (SVK)
Valletta (MLT)
Alashkert (ARM)
Sutjeska (MNE)
Spartaks Jūrmala (LVA)
Flora Tallinn (EST

Group 1

APOEL (CYP)
Qarabağ (AZE)
Sheriff (MDA)
The New Saints (WAL)
Videoton (HUN)
Shkëndija (MKD)
F91 Dudelange (LUX)
Olimpija Ljubljana (SVN)
Suduva (LTU)
Torpedo Kutaisi (GEO)

Group 2

Ludogorets Razgrad (BUL)
Legia Warszawa (POL)
Malmö (SWE)
Rosenborg (NOR)
HJK Helsinki (FIN)
Víkingur (FRO)
Crusaders (NIR)
Winners of the preliminary round
Cork City (IRL)
Valur Reykjavík (ISL)

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.