AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

U zgjodh Presidente e KE, Rama e uron në Facebook: Lajm i mirë për Shqipërinë, je një grua…

Kryeministri Edi Rama ka uruar në llogarinë e tij në Facebook mbrëmjem e sotme Presidenten e sapo zgjedhur të KE, Ursula von der Leyen.

Zgjedhjen e Ursula von der Leyen, Rama e ka quajtur një vendim të mirë për Europën por dhe për Shqipërinë, e ndërkohë që e ka quajtur një grua të spikatur dhe europeiste të vendosur.

Rama në Facebook:

Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm, në krye të Komisionit Europian do të jetë Ursula von der Leyen, një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur👍

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *