Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U zbulohet drogë në shtëpi/ Policia britanike arreston shqiptarët, mes tyre edhe një femër

Tre shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga policia britanike pasi akuzohen për prodhim të bimëve narkotike. Islam Gjuta, Lumjan Matmuja dhe Valbona Furriku janë personat e arrestuar nga policia, sipas autoriteteve britanike droga kap vlerën e 130 mijë paundëve.

160 bimët e kanabisit u zbuluan nga policia në  Leeds të Britanisë, në datën 1 dhjetor të 2018-ës dhe 7 janar të këtij viti.

Prokurori Hudson tregon se 23-vjeçari Gjuta u tregoi oficerëve një patentë falso kur u ndalua nga polica. Katër ditë më vonë  policia e pa Gjutën teksa dilte nga shtëpia e tij në Terrace Vinery, në East End Park, me një qese të madhe dhe duke hyrë në shtëpinë e 30-vjeçarit Lumjan Matmuja në Gledhoë, duke mbajtur dy çanta të mëdha.

Policia më vonë ka gjetur ferma të kanabisit brenda dy pronave. Z. Hudson tha se një nga burrat u ndalua në shërbimet e Woodall në M1 në jug të Yorkshire më vonë atë ditë dhe kanabis me një vlerë shitje prej £ 10,000 ishte në makinë.

Bimët e kanabisit u gjetën gjithashtu në shtëpinë e 32-vjeçares Valbona Furiku, Ivy Grove, Cross Green. Z. Hudson tha se treshja janë të gjithë shtetas shqiptarë të cilët jetojnë në në Britani të Madhe në mënyrë të paligjshme.

Prokurori i Lan Hudson tha se u gjetën 11 qese të mëdha, të ruajtura me vakum të cilat mbanin drogën me vlerë prej 94,000 paund.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.