Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U skualifikua nga SPAK, Vladimir Mara kandidon për KLP-në. Në garë dhe prokurorja e Dibrës

Në një kohë kur Gentian Osmani u shkarkua nga Kolegji i Posaçem i Apelimit, dy kandidatë kanë aplikuar për të zënë vendin e tij në këtë institucion.

Vladimir Mara dhe Esmeralda Cami kanë aplikuar për anëtarë të KLP.

Esmeralda Cami është drejtuese e Prokurorisë Dibër, e cila nuk mund të merrte dosjen 184 pas pas shpalljes së moskompetencës nga Krimet e Rënda dhe kalimit të saj në Dibër për shkak të konfliktit të interesit.

Vladimir Mara, prokuror i çështjes Tahiri e 339, u skualifikua nga gara për SPAK.

Në një nga pikat e rendit të ditës në mbledhjen e sotme KLP ka ndërprerjen si e përkohshme të Esmeralda Camit në Prokurorinë Dibër.

Gent Ibrahimi: Esmeralda Cami, ka kërkuar të dorëhiqet nga pozicioni si kryeprokurore në Dibër dhe të jetë në garë për anëtare e KLP.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *