AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U skualifikua nga SPAK, Vladimir Mara kandidon për KLP-në. Në garë dhe prokurorja e Dibrës

Në një kohë kur Gentian Osmani u shkarkua nga Kolegji i Posaçem i Apelimit, dy kandidatë kanë aplikuar për të zënë vendin e tij në këtë institucion.

Vladimir Mara dhe Esmeralda Cami kanë aplikuar për anëtarë të KLP.

Esmeralda Cami është drejtuese e Prokurorisë Dibër, e cila nuk mund të merrte dosjen 184 pas pas shpalljes së moskompetencës nga Krimet e Rënda dhe kalimit të saj në Dibër për shkak të konfliktit të interesit.

Vladimir Mara, prokuror i çështjes Tahiri e 339, u skualifikua nga gara për SPAK.

Në një nga pikat e rendit të ditës në mbledhjen e sotme KLP ka ndërprerjen si e përkohshme të Esmeralda Camit në Prokurorinë Dibër.

Gent Ibrahimi: Esmeralda Cami, ka kërkuar të dorëhiqet nga pozicioni si kryeprokurore në Dibër dhe të jetë në garë për anëtare e KLP.

Konferenca e Donatorëve mblodhi 1.15 miliardë euro për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit. Mendoni se do të shkojnë te njerëzit në nevojë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *