Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

U shty për shkak të protestave në Barcelonë, zbulohet data kur do të luhet El Clasico i shumëpritur

El Clasico i parë i këtij sezoni tashmë ka një datë zyrtare se kur do të luhet. Sfida e Camp Nout mes Barcelonës dhe Realit të Madridit që ishte fillimisht në program për t’u luajtur këtë fundjavë, pikërisht të shtunën e 26 tetorit, por që u shty për shkak të trazirave në Katalunjë, është vendosur zyrtarisht për t’u zhvilluar të mërkurën e 18 dhjetorit.

Komiteti i Kompeticionit ka vendosur për datën 18 dhjetor paraditen e sotme një datë që u shkon përshtat të dyja klubeve pasi ishin ato që kërkuan 18 dhjetorin edhe pse dy klubet fillimisht kërkuan që ndeshja të luhej më 4 dhjetor por kjo datë nuk u pranua nga zyrtarët më të lartë të La Ligas.

Tashmë mbetet për t’u parë se çfarë do të bëjë organi i drejtuar, nëse La Liga do të apelojë vendimin e Komitetit të Kompeticionit ndërkohë që nuk është përcaktuar ende ora se kur do të luhet El Clasico.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.