AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U shkarkua nga Rama/ Zbulohet kush do ta zëvendësojë drejtorin e Patentave në Durrës

Pasi kryeministri Edi Rama shkarkoi për motive që ende nuk dihen, drejtorin e Drejtorisë së Patentave në Durrës, Roni Shqopa, i njohur për kontributin e madh në PS-në e Durrësit, është emëruar drejtuesi i ri.

Burime për Faxweb bëjnë me dije se vendin e tij e ka zënë Kreshnik Ternova, i cili më herët ka qenë drejtor i Kujdesit Shëndetësor në Fier.

Prej largimit të Dakos nga Bashkia e Durrësit, një sërë ndryshimesh kanë përshkruar të gjitha institucionet lokale në qytetin bregdetar, ku ka pasur përplasje dhe në kupolën drejtuese të partisë.

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *