Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

U rrëzua në shtator në Ishëm, çmontohet dhe hiqet avioni i Guido Guidit

Avioni “Piper” që bëri bujë me rrëzimin e tij në Shtator 2016 në Ishëm, është çmontuar dhe është hequr nga vendi. Mësohet se këto veprime janë ndërmarrë me vendim Prokurorie. Të pranishëm në zonën ku ai u rrëzua, kanë shkuar përfaqësues të kompanisë dhe ekspertë.

Më 26 janar të këtij viti, piloti i tij, italiani Guido Guidi, u largua nga vendi pas rreth pesë muajsh qëndrim në Shqipëri. Largimi i tij erdhi dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ti rikthejë pasaportën pasi prej shtatorit i ishte sekuestruar.

Pavarësisht deklarimeve kontradiktore të tij, hetuesit nuk arritën të gjejnë asnjë provë që ta lidhte pilotin me trafikun e drogës. (XH.A/SHUPLAKA)

(Piloti Guido Guidi)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *