AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“U preka shumë” Rudina Hajdari e nis fjalën me sqarim: Sulmet mediatike kanë për synim…

Depetetja e djathtë Rudina Hajdari, përpos faktit që falenderoi deputetët për homazhet në kuadër të përkujtimit të 21 vjetorit të vrasjes së liderit të demokracisë, Azem Hajdarit, vendosi që të sqarojë fjalimin e saj të seancës së kaluar.

“Ne do të përçajmë Shqipërinë”, kjo ishte fjalia e Hajdarit, për të cilën deputetja tha se nga interpretimi në media është ndjerë mjaft e prekur.

“Më lejoni të ndalem tek seanca e kaluar, u prit me sulm ndaj meje sepse u keqkuptua. Sulmet mediatike kanë për synim që të zhvendosin vëmendjen

Ajo që më preku është fakti që u përmend fjala ‘përçarje’. Ne duam që të shkojmë dhe të dalim në Shqipëri për të ringritur të djathën shqiptare.

Dashuria për këtë vënd lidhen me kutjimin e tim eti dhe nuk do të kisha kurrë në synim që të kërkoja përçarja.”- u shpreh Rudina.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *