AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“U preka shumë” Rudina Hajdari e nis fjalën me sqarim: Sulmet mediatike kanë për synim…

Depetetja e djathtë Rudina Hajdari, përpos faktit që falenderoi deputetët për homazhet në kuadër të përkujtimit të 21 vjetorit të vrasjes së liderit të demokracisë, Azem Hajdarit, vendosi që të sqarojë fjalimin e saj të seancës së kaluar.

“Ne do të përçajmë Shqipërinë”, kjo ishte fjalia e Hajdarit, për të cilën deputetja tha se nga interpretimi në media është ndjerë mjaft e prekur.

“Më lejoni të ndalem tek seanca e kaluar, u prit me sulm ndaj meje sepse u keqkuptua. Sulmet mediatike kanë për synim që të zhvendosin vëmendjen

Ajo që më preku është fakti që u përmend fjala ‘përçarje’. Ne duam që të shkojmë dhe të dalim në Shqipëri për të ringritur të djathën shqiptare.

Dashuria për këtë vënd lidhen me kutjimin e tim eti dhe nuk do të kisha kurrë në synim që të kërkoja përçarja.”- u shpreh Rudina.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *