Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

U nervozua dhe goditi në dorë një besimtare, reagon Papa: Humba durimin, kërkoj ndjesë

Papa Françesku ka kërkuar falje për gjestin që bëri ndaj një besimtareje, e cila këmbënguli t’i kapte dorën Atit të Shenjtë.

Në këtë moment, Papa u nervozua dhe e goditi në dorë, ndërsa videoja u bë virale. Papa Françesku ka shfrytëzuar meshën e Vitit të Ri për të kërkuar falje dhe për të dënuar dhunën ndaj grave.

“Na ndodh gjithmonë të humbim durimin. Edhe mua më ndodh. Kërkoj falje për shembullin e keq që dhashë”, u shpreh ai. Papa e quajti dhunën ndaj grave si një përdhosje të Zotit dhe bëri thirrje që ato të trajtohen me më shumë dinjitet nëse duam një botë më të mirë për Vitin e Ri.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *