Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U hodhi në trup lëndë djegëse fqinjëve, policia jep detaje për 38-vjeçarin: Ishte i dehur, sherri ndodhi për…

Policia ka dhënë detajet e para për 38-vjeçarin e identifikuar si Çlirim Zekthi, i cili ishte në gjendje të dehur mbrëmjen e kaluar dhe u hodhi lëndë djegëse fqinjëve të tij. Pas një konflikti për motive të dobëta, nuk hezitoi që t’i shkaktonte dëme, ndërsa të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë: Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Ç. Z., 38 vjeç, banues në Elbasan.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Ç.Z dyshohet  nën efektin e alkoolit, u ka hedhur në trup lëndë djegëse duke u shkaktuar dëmtime fqinjëve të tij shtetasve  S. Sh. dhe K. Sh, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Personi që arriti të shmangë ngjarjen foli para mediave mbrëmjen e kaluar dhe rrëfeu se gjithçka nisi nga fqinji, i cili ishte i alkoolizuar dhe shau komshien. Më pas i hodhi benzinën dhe i shkaktoi djegie në trup. Para mediave, ‘shpëtimtari’ thotë se të gjithë zonën e ka zënë belaja me Çlirim Zekthi.

“I vuni shkrepësen asaj. Ajo gruaja u dogj komplet. Mora disa peshqira të lagur që kisha aty dhe ja hodha në kokë, e fika në moment. Unë i dhashë ndihmën e parë. E shau ai çuni, gruaja u fut brenda por i vuri bidonin e benzinës në kokë. Djali u dogj nga veshi. Ai ishte budalla, merr policia e mban 2 orë, e nxjerr prap. Kemi gjetur belanë me të”, tha ai.

Ende nuk janë të qarta motivet e konfliktit, ndërsa në vendngajrje dukeshin shenjat e zjarrit në murin e shtëpisë. Zënka ka ndodhur ne ambientet e jashtme të ndërtesave të cilat ndodhen ngjitur mes tyre.

(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *