Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U gjet në fermë kanabisi me çelësa Benz-i dhe shumë të konsiderueshme parash, si tentoi ti shpëtonte policisë shqiptari në Britani

Një shqiptar, i identifikuar si Julian Bajrami pretendoi se ishte trafikuar në Mbretërinë e Bashkuar pasi policia e kapi në një fermë kanabisi, ku ishin kultivuar 60 bimë. Në duar iu gjetën 2500 paund cash. Zyrtarët e policisë po heton për një incident tjetër ndërsa u ndeshën me fermën më 21 gusht të vitit të kaluar.

Bajrami u paraqit në Gjykatë pasi akuzohet  për prodhimin e kanabisit dhe posedimin e pasurisë kriminale. Ai kërkoi një përkthyes gjatë gjithë procedurës.

Martin Towers tha: “Oficerët hynë në pronë dhe gjetën një fermë kanabisi sipër me 60 bimë në total, së bashku me pajisjet që i rrisnin. Duke bërë zbulimin, policia u largua për pak kohë nga prona.

Kur ata hynë përsëri, e gjetën të pandehurin duke ecur poshtë. Duket se ai u ishte fshehur me sukses herën e parë. Ai u gjet në posedim të një tufë parash në xhepin e tij me vlerë prej 2,570 £ dhe çelësat e një Mercedesi që ishte parkuar afër.”

Telefoni i tij u sekuestruan dhe u gjetën fotografitë e tij “në dukje të lumtur” në një udhëtim në bregdetin e Cleveland. Në intervistën e policisë, 24-vjeçari tha se ishte viktimë e trafikimit njerëzor dhe skllavërisë moderne.

Vlera e parashikuar e fermës së kanabisit ishte midis 16,000 dhe 50,000 paund. Por Bajrami nuk i shpëtoi dënimit dhe do të qëndrojë pas hekurave për 10 muaj.

(A.M/Faxweb.al)

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *