Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

U fotografua duke pirë cigare në Kuvend, Daut Haradinaj kërkon falje

Një sjellje aspak etike ka bërë kryetari i grupit parlamentar të AAK-së në Kosovë, Daut Haradinaj i cili ka ndezur cigare brenda ambienteve të Kuvendit.

Lidhur me këtë Haradinaj ka bërë një postim në rrjetet sociale ku shprehet se pavarësisht se është shprehi e keqe një veprim I tillë, në Kuvend është një ambient ku e ndezin të gjithë duhanpirësit teksa e pranon se është pakujdesi dhe për këtë ka kërkuar falje.

“E di që është shprehi e keqe pirja e duhanit, por aty është ambienti ku e ndezin të gjithë duhanpirësit në Kuvend. Megjithatë, është pakujdesi e imja dhe kërkoj falje.
DH”, shkruan Daut Haradinaj.

Ndërkohë që seanca e sotme maratonë ishte mbledhur për mocionin e besimit për qeverinë e Albin Kurtit, Haradinaj është fotografuar duke pirë cigare në ambjentet e brendshme të Kuvendit.

Në transmetimin live të seancës së Kuvendit të Kosovës, Haradinaj shihet duke pirë cigare mbrapa deputetit Berisha.

Sikurse në Shqipëri edhe në Kosovë, në  godinën  e Kuvendit është e ndaluar të konsumohet duhani por për Haradinajn me sa duket ‘rregullat janë bërë për ti shkelur’.

E ndaluar me ligj, Haradinaj ndez cigaren brenda sallës së Kuvendit (FOTOT)

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *