Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U ekzekutua mizorisht pas një sherri pak para mesnate te rruga “5 Maj”, kush është i riu Mehmet Qema që humbi jetën (FOTO)

Dita e hënë e javës së dytë të majit është mbyllur me një ngjarje tragjike në kryeqytetin e vendit, ku si pasojë e plumbave të një pistolete ka humbur jetën një i ri.

Incidenti i rëndë u shënua në rrugën “5 Maj”, në Tiranë, teksa rreth orës 23:15, në rrethana ende të paqarta, qytetari Mehmet Qema u qëllua për vdekje me një armë zjarri pistoletë pas një sherri.

Burimet zyrtare të rendit sqaruan se si pasojë e plagëve të marra, 27- vjeçari nuk mundi mundi të mbijetonte dhe ndërroi jetë në spital.

Ndërkohë, Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit.

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

“Më datë 10.05.2021, rreth orës 23:15, në rrugën “5 Maj”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi M. Q., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit.

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit”, njoftuan shërbimet e rendit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.