FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

U dërgoi mijëra përdoruesve sinjal alarmi gjatë natës, Samsung kërkon falje

Samsung kërkoi falje pasi aksidentalisht u dërgoi një sinjal alarmi mijëra pajisjeve gjatë natës.

Shumë njerëz u zgjuan pasi morën njoftimin në celularët e tyre, dhe pa e kuptuar se çfarë kishte ndodhur.

Mësohet se njoftimi ka ardhur në aplikacionin ‘Find My  Mobile’.

Kompania thotë se gjithçka erdhi pas një gabimi teksa po bëheshin testime të brendshme. Samsung thotë se asnjë dëm nuk iu është shkaktuar celularëve, e megjithatë gjen vend të kërkojnë ndjesë për shqetësimin e krijuar.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *