Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U dënua me 16 vite si bashkëpunëtor në grabitjen e blindave, vëllai i Aleksandër Murataj bën lëvizjen e papritur, kërkon nga gjykata…

Aleksandër Murataj, vëllai i Admir Muratajt, personit që mbeti i vrarë në grabitjen e Rinasit, kërkon ndarjen e çështjes nga pjesa tjetër e grupit  të dënuar ne Shkallë të Parë për grabitjr te disa blindave me armë.

Ne Apel janë zhvilluar rreth 90 seanca që kanë dështuar njëra pas tjetrës, për arsye procedurale, e herë për mungesë avokatësh.

Kërkesa e Aleksandër Muratajt është bërë në Gjykatë me argumentin se në 4 vite paraburgim është i vetmi që paraqitet për gjykim, duke kërkuar gjykim më të shpejt.

Murataj është dënuar me 16 vite burg në Shkallën e Parë, ndërsa Apeli nuk ka arritur të mbyll shqyrtimin dhe procesi është zvarritur, prej 3 vitesh.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *