Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

“U bëfsh 100 vjeç”, ja shteti ku ky urim bëhet realitet, mbi 80000 banorë mbi të 100-tat

Numri i personave të moshës mbi 100 vjec në Japoni për herë të parë ka shkuar në mbi 80 000.

Ministria japoneze e Shëndetësisë, Punës dhe Mirëqenies përditësoi të dhënat e personave mbi moshën 100 vjeç, bazuar në të dhënat e regjistrimit të popullsisë dhe lajmi i mirë është që prej 50 vitesh personat e moshës mbi 100 vjeç në këtë shtet po njohin vetëm rritje.

Pjesa më e madhe e personave me këtë moshë janë gra.
Zonat me personat më jetëgjatë janë në prefekturën Shimane në perëndim, ndjekur nga Koçi dhe Tottori.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *