AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

U akuzua live për seksizëm, Sazan Guri sqaron sherrin me aktivisten: Djali më tërhoqi vëmendjen

Ambientalisti Sazan Guri u përball me një situatë debati disa ditë më parë, ku u akuzua live për seksizëm nga aktivistja, Gersa Hasa, e cila më pas braktisi edhe emisionin.

Ky debat u “shua” me një ndjesë publike nga ana e Sazan Gurit në faqen e tij në facebook.

Vetëm pak orë pas kësaj ndjese, i ftuar në  Oranews, Guri sqaroi se gjithçka ishte një keqkuptim. Ai madje tha se mori kritika edhe nga familjarët.

“Televizioni është fraksione sekondash, është më i shkurtër se mendimi.Unë mendova që “e bukur” u barazoka me seksizëm.Bukuria i takon kryesisht grave. Kur e pashë se ajo që e mori ndryshe nuk fola më. Doja ta takoja, por ajo iku. I kërkova ndjesë, ishte një falje e sinqertë. Pata reagime se pse bëra statusin, por jam krenar. Do ti thosha që unë jam prindi jot, profesori jot.Ishte një keqkonceptim. Djali që erdhi nga Norvegjia më tërhoqi vëmendjen. Edhe gruaja.  Është aktiviste, diell që lind. Është model, është aktiviste.”

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *