Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Turqia zyrtarisht surpriza e kualifikueseve të këtij botërori, fitojnë dhe Holanda dhe Kroacia

Turqia vijon të jetë surpriza e kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”. Pasi fitoi 4-2 ndaj Holandës ndeshjen e parë, turqit mposhtën në transfertë edhe Norvegjinë e Haaland, me rezultatin bindës 3-0.

Golat e ndeshjes u shënuan nga Tufan (dygolësh) dhe Soyuncu.

Holanda mori fitoren e parë në këto kualifikuese, duke mundur 2-0 Letoninë. Golat për “Tulipanët” u shënuan nga Berghuis dhe De Jong.

Kroacisë i mjaftoi vetëm goli i Pasalic për të marrë 3 pikët ndaj Qipros, ndërsa Rusia fitoi 2-1 ndaj Sllovenisë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.