AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 ballë godet Turqinë

Turqia ka ndjerë një lëkundje të fuqishme mbrëmjen e sotme.

Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, është ndjerë në pjesën lindore të Turqisë.

Sipas Observatorit Kandilli të Turqisë dhe Institutit të Kërkimeve për Tërmetet, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazığ në 8:55 p.m. (1755 GMT) nga një thellësi prej 10 kilometrash.

Sipas raporteve fillestare, tërmeti u ndje edhe në disa provinca fqinje në Turqinë lindore.

Paraprakisht nuk ka të dhëna për viktima, por lëkundja ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik të madh te qytetarët.

Fjalët Kyce

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *