Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Turpi i Arsenalit s’ka fund, mposhtet edhe nga Brighton në shtëpi

Arsenali është mposhtur 2-1 ndaj Brighton dhe ka zbritur në vend të 10-të të renditjes me vetëm 19 pikë në 15 ndeshje.

Një tjetër humbje e turpshme e Topçinjve, të cilët janë në rënie të lirë edhe pas shkarkimit të Emery.

Kjo është ndeshja e nëntë që Arsenali nuk arrin të marrë një fitore, e pabesueshme.

Që nga minuta e parë Brighton u duk që kishte ardhur për një betejë dhe ishte i barabartë me vendasit. Në minutën e 36’ miqtë gjejnë golin e avantazhit me Webster.

Arsenali mundohet të reagojë dhe pas pushimit gjen golin e barazimit me Lacazette. Futja në fushë e Pepe ka ndryshuar lojën e Topçinjve, sidomos në sulm, por në kërkim të golit të fitores, Arsenali e ka pësuar sërish.

Pas një aksioni të bukur, Brighton ka shënuar golin e avantazhit me Maupay në minutën e 80’. Një gol i merituar i miqve, të cilët kanë luftuar për çdo top duke luajtur pa frikë ndaj një ekipi gjigant si Arsenal.

Vendasit nuk arritën të reagonin dhe duhet të pranojnë përsëri humbjen.

 

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *