Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Turi i takimeve/ Basha ndalohet me të rinjtë e Elbasanit: Zotimi im personal rikthimi i shpresës

Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha pas Tiranës ka vijuar turin e tij në takimet me të rinjtë e Elbasanit ku ka folur për problematikat e tyre dhe programin e PD-së.

Basha tha se dështimi më i madh i qeverisë shqiptare është ai me rininë, ndërsa u zotua se personalisht se do të punojë për rikthimin e shpresës.

“Kam ardhur në një ditë shuimë të veçantë dhe është kënaqësi të nis këtë tur të veçantë në këtë qytet. Dështimi më i madh i kësaj qeverie është dështimi me rininë. Duam që vendi të dalë sa më parë nga kriza.  Kjo qeveri ka vrarë shpresën, dhe zotimi im personal është të rikthej shpresën në vendin tonë. Për të hapur rrugën ndaj investimeve të huaja gjë e cila sjell edhe punësim e rritje të të ardhurave. Sot do të nisim rrugëtimin tim dhe të Partisë Demokratike me shqiptarët dhe me këtë rini të mrekullueshme të vendit tim”, tha Basha.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *