Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

“Do ia dalin me apo pa váksinën”, Trump vendos afatin dhe tregon synimin e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka folur sërish në lidhje  në situatën pándemike që po kalon bota dhe përpjekjet për gjetjen e një váksine kundër Còvid-19.

I pyetur nga mediat nëse váksina do të bëhet e disponueshme për të gjithë, Presidenti Trump konfirmoi se váksina do të merret nga kushdo që do të dëshirojë ta marrë.

Ai konfirmoi se synimi i vendosur nga qeveria amerikane është për të patur një váksinë deri në janar të vitit 2021.

Madje nga Kopshti i Trëndafilave i Shtëpisë së Bardhë, Presidenti Trump deklaroi se Shtetet e Bashkuara do ia dalin “me apo pa váksinën”.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close