Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Masat ndaj korònavirusit, Trump bën deklaratën e fortë në lidhje me ilaçin që po përdor

Presidenti i Amerikës Donald Trump ditën e sotme ka surprizuar me deklaratën e sotme në lidhje me ilacin kundër Còvid-19.

Kujtojmë se në mes të pándemisë globale Presidenti i SHBA-së u fol shumë në lidhje me ínfektimin e tij por rezultoi negativ.

Trump ka thënë se po merr ílaçin kundër malaríes për të qenë i mbrojtur nëse preket nga korònavirusi.

“Po e marr për rreth një javë e gjysmë tani dhe jam akoma këtu “,ka thënë ai.

Mediat e huaja bëjnë me dise se presidenti e ka përdorur hidroksiklorokuinën si një trajtim për virusin.

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë Sean P. Conley tha të hënën në mbrëmje se “pas diskutimeve të shumta që pati me Presidentin në lidhje me provat pro dhe kundër përdorimit të hidroksilklorokuinit, arriti në përfitimin se të mirat e trajtimit i tejkalojnë rreziqet”. Një deklaratë nga Conley referoi gjithashtu një rast pozitiv të kohëve të fundit të kòronavirusit në rrethin e brendshëm të presidentit.

 

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.