Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Trump i trondit të gjithë me deklaratën e tij: Rusia, Irani dhe Siria janë rrugës për të vrarë mijëra të pafajshëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka dhënë alarmin se Rusia, Siria dhe Irani po vrasin mijëra njerëz të pafajshëm.

Trump ka reaguar në “Twitter” pas ofensivës së nisur nga forcat qeveritare në qytetin e Idlibi-t në Siri, ndërsa mijëra banorë kanë braktisur qytetin. 

Trump ka kërkuar që kjo gjë të ndalet. “Rusia, Siria dhe Irani janë duke vrarë, ose janë rrugës për të vrarë, mijëra civilë të pafajshëm në provincën Idlib. Mos e bëni! Turqia po punon fort për ta ndaluar këtë masakër”, ka shkruar Donald Trump.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *