Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Biden dhe Trump debatojnë si mjekë: Nuk mund ta besoj që po e them këtë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen prej ditësh me një numër të lartë viktimash si pasojë e koronavirusit që ka “sunduar” botën.

Ajo që vihet re në këtë situatë është tendenca e liderve politikë kudo në botë për të folur si mjekë duke mos lënë këta të fundit të thonë fjalën e tyre.

Kështu Presidenti, Donald Trump është kritikuar nga mjekët dhe ekspertët e shëndetit pasi sugjeroi se injektimi i dezinfektantëve mund të jetë një metodë trajtimi për koronavirusin. Nga na tjetër  kundërshtari i tij në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme Joe Biden lidhur me deklratën e shefit të shtëpisë së bardhë ka shkruar në rrjete sociale se

“Nuk mund ta besoj që po e them këtë, por ju lutem mos pini zbardhues.” Por lidhur me deklarëtën e bërë para pak ditësh Trump tha se sugjerimi  e tij për dezinfektantët ishin thjesht sarkastike.

 

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close