Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Tronditet Greqia, termeti i fuqishëm godet vendin, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet sizmike kanë prekur shtetin fqinj këtë pasdite. Epiqendra e termetit ka qenë në Kretë me magnitudë 4.9 te shkallës righter.

Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perëndim të Karpathos dhe kishte një thellësi fokale 12 kilometra. Tërmeti 4.9 Rihter ndodhi në orën 18:02 në Kretë.

Kohët e fundit edhe Greqia po përballet me levizja të shumta të tokës po fatmirësisht pa viktima dhe dëme të shumta materiale deri tani.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *