Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaSportTe FunditTe Gjitha

Trónditet futbolli shqiptar, 9 muaj bùrg për presidentin e Federatës së Kosovës

Presidenti i Federatës kosovare të futbollit, Agim Ademi ndodhet në télashe të mëdha, Ky i fundit është prej kohësh në betejë ligjore për akùzat e korrùpsionit.

Gjykata e apelit vendosi masën e bùrgimit për 9 muaj të presidentit të Federatës së Kosovës, por Ademi nuk kishte zbatuar urdhërin kohor prej 15 ditësh për t’u paraqitur në qelinë e parabùrgimit.

“Indeksi online” zbulon edhe dokumentin e lëshar së fundi nga Gjykata Themelore e Prishtinës, e cila urdhëron që më datë 18 qershor Ademi të paraqitet në qendrën e parabùrgimit të Prishtinës.

Në të kundërt njoftohet se do të lëshohet një urdhër dénimi për të arréstuar kreun e FFK-së dhe për ta dërguar me forcë në qeli për kryerjen e dénimit.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *