Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Tre ish-presidentët amerikanë në një FOTO, çfarë i bëri bashkë

Ish- presidemtët amerikanë Barack Obama, George Bush dhe Bill Clinton morën pjesë në ceremoninë e hapjes të turneut dyvjeçar të  golfit ”Liberty National” në New Jersey.

Turneu ka filluar filluar ditën e enjte  dhe “Kupa e Presidentëve” përmban lojtarët amerikanë që luajnë kundër një ekipi ndërkombëtar në një seri prej 30 ndeshjesh, të cilat po zhvillohen në kursin e golfit.

Shfaqja e tyre së bashku ndjek një përpjekje të përbashkët nga pesë ish-presidentët për të mbështetur përpjekjet për lehtësimin e stuhive.

Nuk është hera e parë që tre ish- presidentët shihen së bashku. Ata janë shfaqur edhe në një video të 8 shtatorit për t’u kërkuar amerikanëve kontributin e tyre në përballimin e shkatërrimit të kryer nga Uragani Harvey. Të pranishëm në video kanë qenë edhe ish-presidentët  Jimmy Carter dhe George Bush.  (B.N/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *